Open Monumentendag - "In goede handen"

  • zondag 13 september 2026 van 10 tot 17 uur
  • Programma: 
    • AMBACHTSMARKT & TENTOONSTELLING 
    • OPEN STUDIO NICKY EMBRECHTS 
    • MUZIEK, VERHAAL EN BEWEGING  
  • Locaties: 
    • Kasteel Hof d'Intere, Pastorijstraat 2 
    • Atelier Nicky Embrechts, Heymansstraat 15 
    • Sint-Amelbergakerk, Heymansstraat 1  

Gratis toegang

Over de locaties en kunstenaars: 

KASTEEL HOF D'INTERE (10:00-17:00)

Na zeven jaar in Milaan heeft Spazio Nour vzw zich internationaal uitgebreid als een nomadische kunstruimte naar Antwerpen (België), een stad waar meer dan 166 verschillende nationaliteiten wonen. Met het synergetische model dat in de loop der jaren in Milaan is ontwikkeld, pakt Spazio Nour de uitdagingen in een totaal andere context in Antwerpen aan door deze verschillende culturen samen te brengen in momenten van (openbare) ontmoeting. In 2025, tien jaar na de oprichting van Spazio Nour, begon een nieuw spannend hoofdstuk met een tweede locatie in het historische Kasteel Hof d'Intere in Wechelderzande, België.

ATELIER NICKY EMBRECHTS (10:00-12:00 en 14:00-16:00)

Nicky Embrechts is een Belgische graficus die reflecteert op identiteit en zelfperceptie door middel van linoleumsneden, lithografieën en etsen. In haar zwart-witwerk combineert ze persoonlijke herinneringen met een intuïtieve beeldtaal.

SINT-AMELBERGAKERK (Twee sessies: 12:00 & 14:00)

De Sint-Amelbergakerk opent twee keer haar deuren voor een intiem programma van telkens één uur. Elke sessie bestaat uit drie korte momenten: een muzikaal intermezzo, een verhaal van Rosette Dillen over Maria en de geschiedenis van het Land van de Rozen — passend bij oktober, de maand van Maria — en een dansvoorstelling die de ruimte op een andere manier laat spreken. Muziek, woorden en beweging ontmoeten elkaar in het hart van het dorp.

Locatie

Kasteel Hof d'Intere
Pastorijstraat 2 , 2275 Wechelderzande (Lille)

Prijs

  • gratis

Organisatie

Spazio Nour
Pastorijstraat 2 , 2275 Wechelderzande (Lille)
Website
www.spazionour.com/about?lang=nl
Naar top