In onze gemeente kan je op vier locaties parkeerplaatsen voor elektrische auto's terugvinden. Elke parkeerplaats is voorzien van een laadpaal. Dankzij signalisatie zijn de parkeerplaatsen makkelijk te vinden. Opgelet: Deze zijn enkel voorbehouden voor elektrische wagens.
Waar kan je de oplaadpunten terugvinden?
In totaal zijn er zes parkeerplaatsen voorzien voor elektrische voertuigen:- Hof D'Intere in Wechelderzande: 2 parkeerplaatsen
- Gemeentehuis Lille: 2 parkeerplaatsen
- Poederleese weg (ter hoogte van de Wissel): 1 parkeerplaats
- Wijngaard in Poederlee: 1 parkeerplaats
De parkeerplaatsen worden aangegeven met een blauw bord met een witte P (Parkeren toegelaten) en van een onderbord met daarop het symbool van een stekker.
Welke voertuigen mogen op de parkeerplaatsen parkeren?
Voertuigen die 100% elektrisch zijn en hybride voertuigen, die zowel een verbrandingsmotor (benzine of diesel) als een elektrische motor hebben.
Elektrische voertuigen die parkeren op een parkeerplaats voor elektrische voertuigen, maar op zich niet opladen, begaan geen overtreding. Benzine of diesel voertuigen mogen niet parkeren op deze plaatsen.