Speelpleinwerking De Pretplaneet en De Pretkomeet

In het verleden werd De Pretplaneet enkel georganiseerd tijdens de zomervakantie maar nu kunnen kinderen tussen 6 (geboren in 2016) en 14 jaar (geboren in 2008) ook tijdens de korte schoolvakanties (uitgezonderd de kerstvakantie) komen spelen op onze speelpleinwerking. Tijdens de korte vakanties noemen we deze speelpleinwerking: De PRETKOMEET, een beetje kleinschaliger maar pret blijft verzekerd! 

Spelen op De Pretplaneet - De Pretkomeet

Bij De Pretplaneet/Pretkomeet hebben we een 'open speelaanbod', gebaseerd op onze visie op speelpleinwerking. Op De Pretplaneet/Pretkomeet mag je zelf kiezen wat je speelt en met wie je speelt. Je kan meespelen met de activiteiten die onze animatoren voorstellen, maar je kan ook naar hartenlust spelen in een van onze speelhoeken: de knutselhoek, de leeshoek, de bouwhoek... 

Meer lezen over het open speelaanbod?  Hier kan je onze visietekst vinden.

De Pretplaneet/Pretkomeet is streng tegenover elke vorm van pesten, fysieke of verbale agressie en vernielen van materialen. Indien het gedrag zich stelt, hanteren we een 3-kansen regel. Meer informatie vind je in ons huishoudelijk reglement.

Tijdens de paasvakantie

Van maandag 3 april 2023 tot en met vrijdag 14 april 2023 (met uitzondering van maandag 10 april 2023).

Programma

  • 7u30-9u00: vooropvang. Er zijn een paar animatoren aanwezig om de inschrijvingen te doen en alvast te spelen.
  • 9u00-12u00: activiteiten en spelen in de hoeken, met tussendoor een pauze.
  • 12u00-13u00: middagpauze, je kan tijdens dit uur ook nog komen meespelen of naar huis gaan.
  • 13u00-16u00: activiteiten en spelen in de hoeken, met tussen een pauze.
  • 16u00-17u30: naopvang, er zijn een paar animatoren aanwezig om de uitschrijvingen te doen en met de kinderen te spelen.

Enkel tijdens de voor- en naopvang of tijdens de middagpauze kan je aankomen of naar huis vertrekken.

Locatie NIEUW!

Tijdens de paasvakantie spelen we aan de voetbalvelden van de Hegge. (Heggelaan 27a, 2275 Lille)

Inschrijven? 

We werken met een digitaal inschrijfsysteem voor onze speelpleinwerking. Je meldt je op voorhand aan door online een gezinsaccount aan te maken (ook als je je kinderen ter plaatse wilt inschrijven!). Vervolgens kan je online of ter plaatse inschrijven. 

Je kan je online inschrijven voor de Pretkomeet vanaf 27 maart 2023.

Hoe gaat het in zijn werk? 

  • Maak online een gezinsaccount aan.
  • Je kan je kind(eren) online inschrijven voor één dag (of meer) op ons speelplein. Betalen kan dan online via bancontact. Let op! Als je op voorhand inschrijft, kan je niet gratis annuleren tenzij je in het bezit bent van een geldig afwezigheidsattest.
  • Je kan je kind(eren) ook nog steeds ter plaatse inschrijven. Betalen kan dan via Payconiq of cash.
  • Voor uitstappen kan je best op voorhand inschrijven. Dat kan via https://lille.ticketgang.eu/
  • Weetje! Alle fiscale attesten of mutualiteitsattesten die je nodig hebt, komen rechtstreeks in je gezinsaccount te staan. Je ontvangt hiervan een melding in je mailbox.

Speciaal voor de ouders maakten we een infodocument over het werken met Ticketgang. Dat kan je onderaan deze pagina vinden.

Maak hier je gezinsaccount aan Schrijf je hier in voor de speelpleinwerking

Tarieven

  • Een hele dag kost 5 euro.
  • Een halve dag kost 2,50 euro.
  • LET OP! Je kan ter plaatse enkel betalen met cash geld of via Payconiq!
  • Kinderen met een UiTPAS-kansenpas hebben recht op 80 % korting, ook bij uitstappen (breng je UiTPAS-kansenpas mee).
  • Het vierde kind van hetzelfde gezin mag gratis meedoen als de vier kinderen tegelijk komen spelen (met uitzondering van de uitstappen).

Meebrengen 

  • Breng boterhammen mee voor 's middag.
  • Breng ook twee tussendoortjes mee (liefst in een doosje met je naam erop, zo vermijden we afval).
  • Drank moet je niet meebrengen, maar breng wel je eigen drinkbeker mee (met je naam erop!). Je mag heel de dag door water drinken, tussen de middag krijg je (bruis)water of een frisdrankje (cola of limonade).
  • Draag speelkledij. We knutselen met verf en lijm die uitwasbaar zijn, maar hou er toch rekening mee dat je wel eens lekker vuil kan worden op het speelplein.
  • Wij hebben niet veel reservekleren. Als je denkt dat je dit wel eens nodig zou kunnen hebben, breng je die best zelf mee.
  • Breng geen eigen speelgoed of (dure) spullen mee.
  • Wij voorzien zonnecrème tijdens de zomermaanden, maar op zonnige dagen smeer je je best thuis al een keer in. Breng op hete dagen een petje mee.
  • Medicatie nodig? Dat kan, met een briefje van je ouders of (huis)dokter.

Uitstappen

Op vrijdag 7 april gaan we op uitstap naar de Kempense Meren.

Op vrijdag 14 april gaan we op uitstap naar Bokrijk.

Tijdens een uitstap is er geen reguliere speelpleinwerking.

Hoofdanimator: 0493 25 44 10

Extra informatie over onze speelpleinwerking Werken als animator bij gemeente Lille?